У Барселоні закінчилася одна із головних подій року в індустрії мобільного зв'язку - Mobile World Congress 2015.
Mobile World Congress - знаковий захід для професіоналів ринку, в рамках якого представники провідних компаній демонструють нові продукти, обговорюють актуальні технічні питання, нові тренди і висловлюють сміливі припущення про майбутнє мобільної індустрії. Традиційно в рамках події проходить церемонія нагородження Global Mobile Awards, де відзначаються основні досягнення та видатні персоналії галузі.
Цього року MWC відвідало понад 93 тис. осіб більш ніж із 200 країн, а великий вибір гаджетів і технічних рішень представили понад 2000 компаній. Команду WinTRADE на заході представляв Дмитро Литвин, директор з розвитку бізнесу компанії.
«Відвідування MWC для WinTRADE не випадковість: Конгрес допомагає зрозуміти основні тренди і почути думки провідних гравців сфер, що нас цікавлять. Нам, як великій аутсорсинговій компанії України, важливо розуміти, в якому напрямку будуть рухатися IT- та телеком-ринки в найближчі кілька років.
Крім новинок зі світу гаджетів і аксесуарів, провідні виробники обладнання та постачальники сервісів обговорювали технології наступного покоління високошвидкісної передачі даних і програмно-апаратного забезпечення для операторів зв'язку. У той час як в Україні мобільні оператори тільки приступили до тестування передачі даних у стандарті 3G, на MWC 2015 обговорювали мало не календарні плани переходу до зв'язку 5-го покоління.
Ще однією топ-темою став «інтернет речей» (Internet of Things; IoT). Те, що сучасні технології дозволять в найближчі роки підключити до інтернету все, не викликає сумнівів. Причому під словом «все» мається на увазі буквально все: автомобілі, телевізори, велосипеди, холодильники, електроплити, термостати, кавоварки, годинники, взуття, одяг. Інтернет речей - це як персональні пристрої, так і елементи інфраструктури, що дозволяють ефективніше вести міське господарство. Можливості, які дає IoT для людства, зараз навіть складно уявити в повній мірі.
Цікавими стали «софтові» павільйони, в яких були представлені платформи для розробки мобільних додатків, монетизації мобільного трафіку, спостереження та управління автотранспортом на підставі геопозиціонування, VoIP-додатки і сотні інших APP-ів, включаючи ігри та соціальні мережі.
Трендом є і питання персонального захисту та безпеки, що будується навколо мобільного телефону. Так, Лабораторія Касперського на MWC презентувала свій новий продукт Safe Kids - мобільний додаток, що призначений для забезпечення інформаційного захисту дітей, які користуються мобільним інтернетом, а кілька вендорів представили свої апаратні і програмні рішення, що дозволяють забезпечити повну приватність розмов і листування.
Незважаючи на те, що принципово нових технологій в цьому році на Конгресі представлено не було, запасу того, що можна далі розвивати й удосконалювати, ринку вистачить років на п'ять. І хоча представників України в цьому році на заході було вкрай мало, я вірю в технологічне майбутнє нашої країни і розраховую на співпрацю WinTRADE з провідними компаніями галузі», - поділився враженнями від побаченого Дмитро.
Детальніше про Mobile World Congress можна дізнатися на офіційному сайті заходу